HUBENÍ MRAVENCŮ – od 900.- Kč

HUBENÍ MRAVENCŮ

mravenec farao – zavlečený druh tropického mravence. Drobný světlý mravenec zdržující se ve vytápěných objektech, má rád teplo. Pokud teplota klesne pod 20°C přestává být aktivní.  Je všežravý, ale přednost dává potravě s podílem bílkovin.

mravenci zahradní – tito středně velcí černí mravenci do našich domovů migrují za potravou z venkovních prostor. Někdy si svá hnízda staví v základech objektů či v přímé blízkosti. Vyskytují se ve velké míře snad úplně všude. Potravou těchto mravenců bývá nejčastěji sladký nektar (cukr)

Nepříjemné bývá období od května do července, kdy se za vlahých slunečných dnů líhnou nové generace mravenců. Tito jsou okřídlení a vydávají se na tzv. svatební let. Takové rojení z jednoho mraveniště naštěstí trvá jen 1-2 dny.

Způsob hubení:

faraoni – dezinsekce se provádí aplikací dezinsekční požerové nástrahy. Tuto nástrahu si mravenci z řádu dělnic nanosí do hnízd a nakrmí celou kolonii – následně hynou. Dezinsekci je však nutno provést v celém objektu, kde se tito mravenci vyskytli.

mravenci zahradní – též jako u mravenců faraonů se hubení provádí dezinsekční požerovou nástrahou. Avšak s tím rozdílem, že svá hnízda mívají většinou mimo objekt, proto není potřeba ošetřovat dezinsekcí celý objekt, ale pouze místa, kde se mravenci vyskytují.

Více informací zde: